Výběr auta k porovnání

Auta k provnání můžete přidat buď výběrem z tohoto menu, z katalogu, asistenta, nebo kliknutím na tlačítko "Přidej další auto" v pravém menu.

vyber
Přidej další auto
Z následujícího seznamu vyberte parametry k porovnání.

Technická data

Exteriér - rozměry
+ info
Čím menší auto, tím lépe se s ním parkuje. To, že je auto dlouhé ještě neznamená, že je uvnitř prostorné a má velký kufr. Jde o rozměr udávaný výrobcem.
Délka
+ info
Vzdálenost náprav. Většinou platí, že čím větší rozvor, tím více místa v interiéru. Jde o rozměr udávaný výrobcem.
Rozvor
+ info
Je dobré ji znát, když máte úzký vjezd třeba do garáže. Jde o rozměr udávaný výrobcem.
Šířka
+ info
Šířka včetně zpětných zrcátek v pohotovostní poloze. Je dobré ji znát, když máte úzký vjezd třeba do garáže. Jde o rozměr uváděný výrobcem.
Šířka se zrcátky
+ info
Maximální výrobcem udávaná výška vozu se střešními ližinami. Údaj se hodí všude tam, kde musíte projíždět velmi nízkým profilem, nebo při cestování autovlakem, kde lze přepravovat auta pouze do určité výšky. Některé země, jako třeba Chorvatsko, podle výšky zařazují vozidla do platebních tříd při výběru mýtného na dálnicích.
Výška max.
+ info
Minimální výrobcem udávaná výška vozu bez střešních ližin. Údaj se hodí všude tam, kde musíte projíždět velmi nízkým profilem, nebo při cestování autovlakem, kde lze přepravovat auta pouze do určité výšky. Některé země, jako třeba Chorvatsko, podle výšky zařazují vozidla do platebních tříd při výběru mýtného na dálnicích.
Výška min.
Interiér - rozměry kabiny délka
+ info
Nejkratší vzdálenost mezi nejzazší částí sedáku sedadla ve 3. řadě a spodní částí opěradla sedadla před ním. Sedadlo 2. řady je posunuté zcela vzad a jeho opěradlo má v případě možnosti nastavení sklonu co nejvíce vodorovnou polohu. Velmi důležitá informace pro ty, kteří chtějí i na sedadlech 3. řady převážet dospělé osoby nebo odrostlejší děti. Měří se u sedadla vpravo, ale sedadlo vlevo mívá tyto hodnoty stejné.
Místo na nohy ve 3. řadě sedadel
+ info
Nejkratší vzdálenost mezi nejzazší částí sedáku sedadla ve 3. řadě a spodní částí opěradla sedadla před ním. Sedadlo 2. řady je posunuté zcela vpřed a jeho opěradlo má v případě možnosti nastavení co nejsvislejší polohu. Velmi důležitá informace pro ty, kteří chtějí i na sedadlech 3. řady převážet dospělé osoby nebo odrostlejší děti. Měří se u sedadla vpravo, ale sedadlo vlevo mívá tyto hodnoty stejné.
Místo na nohy ve 3. řadě sedadel max.
+ info
Součet podélných vzdáleností v první a druhé řadě sedadel. Informuje o možnosti pohodlného cestování dvou lidí vyšších postav za sebou. Měří se vpravo na straně spolujezdce tak, že sedák sedadla spolujezdce zaujímá co nejnižší polohu a opěradlo s ním svírá úhel 100 stupňů. Pak se sedadlo posune tak, aby vzdálenost mezi nejzazším místem prostředku sedáku sedadla spolujezdce a nejbližším místem palubní desky vodorovně se sedákem činila přesně 75 cm. Vzdálenost ve druhé řadě se k těmto 75 cm přičítá. Tvoří ji spojnice mezi nejzazším místem prostředku sedáku pravého krajního sedadla druhé řady a nejbližším místem opěradla sedadla spolujezdce. Tato spojnice musí být vodorovná se sedákem.
Místo v interiéru podélné
Interiér - rozměry kabiny šířka
+ info
Jde o nejdelší kolmici k podélné ose automobilu, většinou vzdálenost mezi prohlubněmi ve výplních dveří nad loketními opěrkami, nepočítají se prohlubně malých rozměrů, které nemohou být využity k opření, například prostory pod klikami. Měli by ji brát v úvahu hlavně ti, kdo chtějí vzadu převážet tři dospělé, nebo tři děti v sedačkách. Do užších aut se totiž tři dětské sedačky vedle sebe nevejdou.
Šířka ve 2. řadě max.
+ info
Jde o nejkratší kolmici k podélné ose automobilu, většinou vzdálenost mezi madly loketních opěrek. Měli by ji brát v úvahu hlavně ti, kdo chtějí vzadu převážet tři dospělé, nebo tři děti v sedačkách. Do užších aut se totiž tři dětské sedačky vedle sebe nevejdou.
Šířka ve 2. řadě min.
+ info
Jde o nejdelší kolmici k podélné ose automobilu, většinou vzdálenost mezi prohlubněmi ve výplních dveří nad loketními opěrkami, nepočítají se prohlubně malých rozměrů, které nemohou být využity k opření.
Šířka ve 3. řadě max.
+ info
Jde o nejkratší kolmici k podélné ose automobilu, většinou vzdálenost mezi madly loketních opěrek.
Šířka ve 3. řadě min.
+ info
Jde o nejdelší kolmici k podélné ose automobilu, většinou vzdálenost mezi prohlubněmi ve výplních dveří nad loketními opěrkami, nepočítají se prohlubně malých rozměrů, které nemohou být využity k opření, například prostory pod klikami. Důležitá informace hlavně pro řidiče a spolujezdce širších postav cestujících spolu.
Šířka vpředu max.
+ info
Jde o nejkratší kolmici k podélné ose automobilu, většinou vzdálenost mezi madly loketních opěrek. Důležitý údaj hlavně pro řidiče a spolujezdce širších postav.
Šířka vpředu min.
Interiér - rozměry kabiny výška
+ info
Nejdelší z množiny nejkratších spojnic mezi nejnižším místem sedáku sedadla řidiče a stropem (těchto spojnic je víc díky možnostem podélného i výškového nastavení sedadla). Velmi důležitá informace pro vysoké řidiče. Mění se při vybavení auta střešním oknem, měříme u varianty bez střešního okna.
Výška pro řidiče max.
+ info
Vzdálenost mezi sedákem pravého sedadla v 2. řadě a stropem. Jde o nejdelší možnou spojnici nejzazší a nejspodnější části sedáku, vrchního bodu opěrky hlavy a stropu. Mění se při vybavení auta střešním oknem, měříme u varianty bez střešního okna.
Výška v 2. řadě sedadel
+ info
Vzdálenost mezi sedákem pravého sedadla ve 3. řadě a stropem
Výška ve 3. řadě sedadel
Interiér - rozměry sedadel
+ info
Důležitá informace hlavně pro vysoké pasažéry. Měří se u sedadla vpravo, ale krajní sedadla bývají stejná.
Délka opěradla krajního sedadla ve 2. řadě max.
+ info
Důležitá informace hlavně pro vysoké pasažéry. Prostřední sedadlo 2. řady měříme zvlášť, protože až na některé vozy MPV mívá jiné rozměry než ty krajní.
Délka opěradla prostředního sedadla ve 2. řadě max.
+ info
Důležitá informace hlavně pro vysoké řidiče. Sedadlo spolujezdce mívá stejný rozměr.
Délka opěradla sedadla řidiče max.
+ info
Důležitá informace pro všechny, kdo uvažují o nákupu auta s větším počtem míst než je šest a chtějí i vzadu převážet dospělé osoby. Měří se u sedadla vpravo, ale sedadla ve 3. řadě bývají stejná.
Délka opěradla sedadla ve 3. řadě max.
+ info
Čím větší délka, tím pohodlněji se bude vzadu cestovat lidem s dlouhýma nohama. Měří se u sedadla vpravo, ale krajní sedadla bývají stejná.
Délka sedáku krajního sedadla 2. řady max.
+ info
Čím větší délka, tím pohodlněji se bude vzadu cestovat lidem s dlouhýma nohama. Prostřední sedadlo 2. řady měříme zvlášť, protože až na některé vozy MPV mívá jiné rozměry než ty krajní.
Délka sedáku prostředního sedadla 2. řady max.
+ info
Čím větší délka, tím pohodlněji se bude vzadu cestovat lidem s dlouhýma nohama. Měří se u sedadla vpravo, ale sedadla ve 3. řadě bývají stejná.
Délka sedáku sedadla 3. řady max.
+ info
Příliš krátký sedák znamená nepohodlné sezení pro řidiče a řidičky s delšíma nohama. Extrémně dlouhý ale může způsobit problémy malým řidičům. Rozměry sedadla spolujezdce bývají stejné.
Délka sedáku sedadla řidiče max.
+ info
Počítá se do ní i polstrování mezi opěradlem a dveřmi, které lze také využít k opření. Parametr by měl zajímat ty, kdo převážejí pasažéry širších postav, širší sedadlo bývá také pohodlnější při spaní. Měří se u sedadla vpravo, ale krajní sedadla bývají stejná.
Šířka opěradla krajního sedadla ve 2. řadě max.
+ info
Prostřední sedadlo 2. řady měříme zvlášť, protože až na některé vozy MPV mívá jiné (menší) rozměry než ty krajní. Zvláště jeho šířka bývá u některých aut opravdu malá, takže se na ní nevejde dospělý člověk. Parametr by měl tedy zajímat ty, kteří chtějí vzadu převážet tři dospělé osoby.
Šířka opěradla prostředního sedadla ve 2. řadě max.
+ info
Měla by zajímat hlavně řidiče širších postav, pro které může být úzké sedadlo nepohodlné. Sedadlo spolujezdce mívá stejný rozměr.
Šířka opěradla sedadla řidiče max.
+ info
Měla by vás zajímat, pokud chcete i vzadu převážet dospělé nebo děti širších postav. Měří se u sedadla vpravo, ostatní sedadla 3. řady ale bývají stejná.
Šířka opěradla sedadla ve 3. řadě max.
+ info
Měla by vás zajímat, pokud chcete převážet pasažéry širších postav. Měří se u sedadla vpravo, ale krajní sedadla bývají stejná.
Šířka sedáku krajního sedadla 2. řady max.
+ info
Prostřední sedadlo 2. řady měříme zvlášť, protože až na některé vozy MPV mívá jiné (menší) rozměry než ty krajní. Zvláště jeho šířka bývá u některých aut opravdu malá, takže se na ní nevejde dospělý člověk. Parametr by měl tedy zajímat ty, kteří chtějí vzadu převážet tři dospělé osoby.
Šířka sedáku prostředního sedadla 2. řady max.
+ info
Měla by vás zajímat, pokud chcete převážet pasažéry širších postav. Měří se u sedadla vpravo, ostatní sedadla 3. řady ale bývají stejná.
Šířka sedáku sedadla 3. řady max.
+ info
Měla by zajímat hlavně řidiče širších postav. Pro útlého řidiče může být naopak široký sedák nepříjemný, protože sedačka nedrží tělo. Sedadlo spolujezdce mívá stejné rozměry.
Šířka sedáku sedadla řidiče max.
+ info
Jde o vzdálenost od horního okraje opěradla k nejvyššímu bodu maximálně vysunuté opěrky. Měří se u sedadla vpravo, ale levé sedadlo bývá stejné. Měli by ji znát zejména pasažéři vyšších postav, aby v případě nárazu hlava letěla do opěrky a ne mimo ní. Je dobré spolu s ní brát v úvahu také informaci o délce opěradla.
Výška opěrky hlavy u krajního sedadla 2. řady max.
+ info
Jde o vzdálenost od horního okraje opěradla k nejvyššímu bodu maximálně vysunuté opěrky. Je důležité ji znát, aby v případě nárazu hlava letěla do opěrky a ne mimo ní. Je dobré spolu s ní brát v úvahu také informaci o délce opěradla. Prostřední sedadlo 2. řady měříme zvlášť, protože až na některé vozy MPV mívá jinou výšku opěrky než ty krajní. Často bývá menší, takže ve spoustě aut nemůže na tomto místě bezpečně cestovat dospělý člověk.
Výška opěrky hlavy u prostředního sedadla 2. řady max.
+ info
Jde o vzdálenost od horního okraje opěradla k nejvyššímu bodu maximálně vysunuté opěrky. Měří se u sedadla vpravo, ale ostatní sedadla 3. řady bývají stejná. Měli by ji znát zejména pasažéři vyšších postav, aby v případě nárazu hlava letěla do opěrky a ne mimo ní. Je dobré spolu s ní brát v úvahu také informaci o délce opěradla.
Výška opěrky hlavy u sedadla 3. řady max.
+ info
Jde o vzdálenost od horního okraje opěradla k nejvyššímu bodu maximálně vysunuté opěrky. Měli by ji znát zejména řidiči vyšších postav, aby v případě nárazu hlava letěla do opěrky a ne mimo ní. Je dobré spolu s ní brát v úvahu také informaci o délce opěradla. Sedadlo spolujezdce mívá stejné rozměry.
Výška opěrky hlavy u sedadla řidiče max.
Interiér - rozměry kufr
+ info
Nejdelší kolmice k příčné ose vozidla v kufru mezi nákladovou hranou a opěradlem sedadla druhé řady - měří se v úrovni podlahy. Hodí se, pokud chcete vědět, zda v autě můžete pravidelně převážet třeba kočárek, vzhledem k zakřivení nákladové hrany ale berte v úvahu ještě Délku kufru využitelnou. U aut, která mají posuvná sedadla 2. řady, se tento parametr měří se sedadly posunutými vzad a opěradlem svírajícím úhel co nejbližší 110 stupňům.
Délka kufru ve výšce podlahy max.
+ info
Kolmice k příčné ose auta v kufru mezi nákladovou hranou a sedadly druhé řady. Měří se v úrovni podlahy v 1/4 šířky interiéru za zadními sedadly. U aut, která mají posuvná sedadla 2. řady, se tento parametr měří v jejich základní poloze, tedy většinou se sedadly posunutými vzad a vzpřímeným opěradlem. Hodí se, pokud chcete vědět, zda v autě můžete pravidelně převážet větší předměty, třeba kočárek. Vzhledem k zakřivení nákladové hrany nepůjde o hodnotu maximální, takže pokud chcete převážet delší úzký předmět (třeba lyžařské hole), berte v úvahu ještě Délku kufru maximální.
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná
+ info
Nejdelší kolmice k příčné ose vozidla v prostoru mezi nákladovou hranou a opěradlem sedadla spolujezdce, případně přístrojovou deskou, pokud jde sedadlo spolujezdce sklopit. Protíná bod ležící v polovině délky sklopeného pravého sedadla druhé řady a měří se vždy co nejníž podlahy. Podle tohoto parametru přibližně zjistíte, jak dlouhý předmět v autě můžete převézt. Hodí se třeba při nákupu koberce.
Délka pro zavazadla max.
+ info
Nejmenší vzdálenost mezi podlahou kufru a spodní částí krycí rolety, jejího držáku, nebo stropu víka.
Hloubka kufru min.
+ info
Jedná se o objem kufru za dvěma řadami sedadel pod roletkou a se sedadly zcela posunutými vpřed, pokud jsou vybavena posuvem. Údaj je podle metodiky VDA (Verband der Automobilindustrie), která zavazadelník měří pomocí standardizovaných kvádříků. U některých aut se můžete setkat s metodou SAE (The Society of Automotive Engineers), která pro měření využívá písku, nebo vody, a tak dává lepší výsledky. U takových aut najdete upozornění. Pokud vás ale velikost kufru zajímá detailně, podívejte se i na další námi naměřené veličiny.
Objem kufru udávaný výrobcem - rozšířený
+ info
Jde o objem kufru pod roletkou. Údaj je podle metodiky VDA (Verband der Automobilindustrie), která zavazadelník měří pomocí standardizovaných kvádříků. U některých aut se můžete setkat s metodou SAE (The Society of Automotive Engineers), která pro měření využívá písku, nebo vody, a tak dává lepší výsledky. U takových aut najdete upozornění. Pokud vás ale velikost kufru zajímá detailně, podívejte se i na další námi naměřené veličiny.
Objem kufru udávaný výrobcem - za max. počtem sedadel
+ info
Jedná se o objem kufru za dvěma řadami sedadel pod roletkou a se sedadly zcela posunutými vzad, pokud jsou vybavena posuvem. Údaj je podle metodiky VDA (Verband der Automobilindustrie), která zavazadelník měří pomocí standardizovaných kvádříků. U některých aut se můžete setkat s metodou SAE (The Society of Automotive Engineers), která pro měření využívá písku, nebo vody, a tak dává lepší výsledky. U takových aut najdete upozornění. Pokud vás ale velikost kufru zajímá detailně, podívejte se i na další námi naměřené veličiny.
Objem kufru udávaný výrobcem - základní
+ info
Jedná se o objem kufru za první řadou sedadel po sklopení těch zbývajících a to až po strop. Důležitá informace, pokud chcete auto častěji používat na převoz objemných nákladů.
Přepravní kapacita kufru udávaná výrobcem max.
+ info
Nejdelší kolmice k podélné ose auta v prostoru otvoru do kufru a těsně kolem něj. Spolu s maximální průchodností na délku důležitá míra, pokud chcete převážet třeba velké krabice.
Průchodnost kufru na šířku max.
+ info
Nejdelší kolmice k příčné ose auta v prostoru otvoru do kufru a těsně kolem něj. Spolu s maximální průchodností na šířku důležitá míra, pokud chcete převážet třeba velké krabice.
Průchodnost kufru na výšku max.
+ info
Nejmenší šířka zavazadlového prostoru - měřeno v úrovni podlahy. Je dobré ji znát, pokud chcete vědět, zda v autě můžete pravidelně převážet třeba kočárek.
Šířka kufru min.
+ info
Vzdálenost mezi zemí a spodní hranou otvoru do kufru. Čím nižší, tím méně se při nakládání věcí nadřete. Může se měnit podle použitých pneumatik, snažíme se ji měřit u základního provedení.
Výška dolní hrany kufru min.
Ostatní parametry
+ info
Nejkratší vzdálenost mezi zemí a nejnižším místem vyklopených pátých dveří. Je dobré ji znát, abyste se neuhodili při nakládání věcí do kufru auta do hlavy. Může se měnit podle použitých pneumatik, snažíme se ji měřit u základního provedení.
Průchozí výška pod pátými dveřmi

Položky výbavy

Bezpečnost
+ Airbag kolenní
+ Airbag spolujezdce
+ Airbagy boční vpředu
+ Airbagy boční vpředu i vzadu
+ Airbagy hlavové
+ info
Systém, který zabraňuje couvnutí při rozjezdu do kopce
Asistent pro rozjezd do kopce
+ info
Systém po určitou dobu sám auto řídí (hýbe volantem) a udržuje uprostřed jízdního pruhu
Automatické udržování jízdního pruhu
+ info
Systém hlídá situaci před autem a varuje řidiče před auty a jinými předměty. Pokud šofér nebrzdí, systém to udělá automaticky za něj.
Front assist s automatickým brzděním
+ Omezovač rychlosti
+ Parkovací asistent automatický
+ Parkovací asistent pasivní
+ Parkovací kamera
+ Parkovací senzory vpředu i vzadu
+ Parkovací senzory vzadu
+ Sledování mrtvého úhlu
+ Sledování vyjetí z jízdního pruhu
+ info
Světlomety, které podle podmínek umí měnit tvar či směr světelného paprsku
Světlomety adaptivní
+ info
Světlomety automaticky se rozsvěcující za zhoršené viditelnosti
Světlomety automatické
+ info
Systém automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly podle situace v provozu, případně nechává stále zapnutá světla dálková a vypíná jen část světelného toku, aby neoslňoval řidiče ostatních aut
Světlomety dálkové automatické
+ Světlomety do mlhy přední
+ Světlomety do mlhy přední s funkcí přisvěcování do zatáček
+ info
Světlomety složené pouze z diod
Světlomety full LED
+ Světlomety laserové
+ Světlomety LED pro denní svícení
+ Světlomety sloužící k přisvěcování do zatáček
+ Světlomety xenonové
Dveře, okna, zrcátka, střecha
+ Boční posuvné dveře na jedné straně
+ Boční posuvné dveře na obou stranách
+ Centrální zamykání
+ Centrální zamykání s dálkovým ovládáním
+ Okna vpředu elektricky ovládaná
+ Okna vpředu i vzadu elektricky ovládaná
+ Okna zatmavená v zadní části vozu
+ Sklo přední vyhřívané
+ Střecha elektricky skládací pevná
+ Střecha elektricky skládací plátěná
+ Střecha panoramatická
+ Střecha skládací, elektricky ovládaná
+ Střešní ližiny
+ Střešní okno
+ Střešní okno, elektricky ovládané
+ Zrcátka vnější elektricky ovládaná
+ Zrcátka vnější elektricky sklopná
+ Zrcátka vnější vyhřívaná
Klimatizace
+ Klimatizace
+ info
Klimatizace, která automaticky mění teplotu vytápění a intenzitu proudění tak, aby udržovala nastavenou hodnotu
Klimatizace automatická
+ info
Možnost nastavení různých teplot, nebo intenzity ventilace v zóně řidiče, zóně spolujezdce a ve dvou dalších zónách na zadních sedadlech
Klimatizace čtyřzónová
+ Klimatizace dvouzónová automatická
+ Klimatizace pětizónová
+ info
Možnost nastavení různých teplot, nebo intenzity ventilace v zóně řidiče, zóně spolujezdce a na zadních sedadlech
Klimatizace třízónová
Komfort
+ Bezklíčové odemykání a startování
+ Bezklíčové startování
+ Dešťový senzor automaticky spouštějící stěrače
+ Kožené čalounění
+ Palubní počítač
+ Podvozek s nastavitelnou výškou
+ info
Nastavení různých jízdních režimů
Podvozek s nastavitelným odpružením
+ Tempomat
+ Tempomat adaptivní
+ Zásuvka 230V
Rádio a multimédia
+ Bluetooth handsfree
+ Navigace vestavěná
+ info
Internet v autě díky SIM kartě zabudované přímo ve voze, nikoli díky připojení telefonu přes kabel, nebo bluetooth
Připojení k internetu - vestavěné
+ Rádio
+ info
Anténa, kabeláž, reproduktory
Rádio - příprava
+ Rádio ovládané u (na) volantu
+ Rádio s CD
+ Rádio s CD měničem
+ Rádio s MP3
+ info
Multifunkčním displejem se rozumí displej, který se ovládá buď dotekově, nebo dálkově prostřednictvím joysticku, myši, touchpadu a dalších podobných zařízení
Rádio s multifunkčním displejem na středovém panelu
+ Rádio se vstupem pro externí přehrávač (AUX nebo USB)
+ TV tuner
Sedadla a volant
+ Sedadla dvě samostatná ve 3. řadě
+ Sedadla samostatná 2+2+2 (šestimístné provedení)
+ Sedadla tři samostatná ve 2. řadě
+ Sedadla ventilovaná přední
+ Sedadla ventilovaná přední i zadní
+ Sedadla vyhřívaná přední
+ Sedadla vyhřívaná přední i zadní
+ Sedadla vyjímatelná ve 2. řadě
+ Sedadla vyjímatelná ve 3. řadě
+ Sedadlo dvoumístné ve 3. řadě
+ Sedadlo jednomístné ve třetí řadě
+ Sedadlo řidiče elektricky nastavitelné
+ Sedadlo řidiče i spolujezdce elektricky nastavitelné
+ Sedadlo řidiče i spolujezdce výškově nastavitelné
+ Sedadlo řidiče výškově nastavitelné
+ Sedadlo třímístné ve třetí řadě
+ Volant kožený
+ Volant multifunkční
+ Volant stavitelný ve dvou osách
+ Volant vyhřívaný
+ Zadní opěradlo dělené a sklopné
+ Zadní opěradlo sklopné
Vzhled
+ Kola z lehké slitiny
+ Metalíza
reklama