Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.cz › O nás

O nás

Portál www.vybermiauto.cz chce nabídnout kompletní servis zájemcům o koupi nového auta. Poslouží také všem, kteří nové auto plánují pořídit časem a chtějí být v obraze.

 

Projekt má tři hlavní pilíře: Autodata, Asistent a Autoblok.

Reklamní slogan na sekci Autodata by mohl znít: „Žádný kecy, jenom tvrdý data“. Jde vlastně o aktivní elektronický katalog nejprodávanějších aut na českém trhu. Na rozdíl od některých konkurenčních autokatalogů na internetu nám alespoň ze začátku nejde o to postihnout co nejvíc modelů včetně těch, kterých se za rok prodají sotva dva kusy. Zato nabízíme větší množství dat a informací k těm nejprodávanějším. Údaje, které přebíráme od automobilek, ověřujeme. Kromě toho provádíme vlastní měření a výpočty. Hlavní výhoda proti konkurenci spočívá v tom, že si každý může katalog jednoduše nastavit podle vlastní potřeby. Speciální program umožňuje převzatá i naměřená data mezi sebou porovnávat a řadit auta podle výsledků na základě obrovského množství parametrů. Když vás například zajímají rodinné kombíky velikosti Octavie, tak je můžete srovnávat třeba podle délky podlahy kufru, spotřeby, maximální rychlosti, výšky otevření pátých dveří a desítek dalších parametrů. Můžete si také na fotografiích různá auta prohlížet z několika standardizovaných úhlů pohledu.

 

Asistent slouží k tomu, aby dovedl lidi s obecnými představami o svém budoucím autě ke konkrétnímu modelu vozu. Na výběr je jednoduchá a rozšířená forma. U té jednoduché vyplníte několik základních parametrů, které by měl mít váš vůz. Sofistikovanější umožňuje vybírat z několika desítek kritérií týkajících se mimo jiné velikosti, typu pohonu, výbavy, barvy, ceny, záruky nebo třeba země původu značky. Se seznamem vozů, který program na základě vašich požadavků vygeneruje jde dále pracovat například ve smyslu porovnávání aut mezi sebou. Unikátní je i možnost oslovit pomocí jiné funkce naším prostřednictvím autorizované prodejce vybraného auta v Česku. To vám ušetří spoustu času a věříme, že i umožní pořídit vysněný vůz za co nejlepších podmínek.

 

Autoblok je svým způsobem protiklad Autodat, ale zároveň se obě sekce prolínají, aby pomohly vytvořit komplexní obrázek o každém autě. V autobloku hrají hlavní roli subjektivní zkušenosti dlouholetého motoristického novináře s konkrétními vozy až do úrovně jednotlivých motorizací. Bývalý šéfredaktor časopisu Svět motorů (já :-)) vytváří na základě opakovaných zkušeností profil jednotlivých modelů, který se v proudu času neustále upravuje, mění a bobtná. Jde o princip sněhové koule a tedy o zcela odlišnou formu testů, než nabízejí ostatní média. Testy (nebo spíše profily) aut na www.vybermiauto.cz totiž nejsou aktuální jen v daný moment vydání, ale neustále. Kromě testů se v Autobloku nachází také rubrika Adrenalin, kde se s vámi chci podělit trochu uvolněnější formou o zážitky z aut a motorek, které nepatří mezi zboží masové spotřeby. Rubrika Glosy zatím slouží spíše jako průvodce naším portálem, ale měla by se stát místem, kde budu komentovat všechny věci, které stojí za komentář.

 

Nedílnou součástí projektu je i možnost vašeho zapojení prostřednictvím diskusí pod profily jednotlivých modelů i dalších článků. I vy máte možnost ovlivnit podobu testů a zvýšit informační hodnotu portálu. Můžete se například ptát na věci, které vás zajímají u právě testovaných aut, které najdete na titulní straně. Portál www.vybermiauto.cz právě sjel z výrobní linky. Teď potřebuje zajet a doladit, abychom mohli sloužit k vaší plné spokojenosti. Budeme vděčni za každou vaší servisní prohlídku, která zlepší náš výkon. Jsme tu pro vás!

 

Jan Markovič

šéfredaktor