Jan Markovič
redaktor Hospodářských novin a týdeníku Ekonom
Narozený 9. července 1985.
Nedokončil studium na Vyšší odborné škole publicistiky, ani na fakultě humanitních studií UK v Praze.
V médiích pracuje od roku 2004, motoristické žurnalistice se věnuje od roku 2007.
Své nadšení pro žurnalistiku objevil v roce 2002, kdy se stal členem Sdružení amatérských novinářů, které v té době fungovalo jako "líheň" budoucích žurnalistů. V roce 2004 nastoupil do reportérského oddělení MF DNES jako elév, jeho první článek se týkal vlivu chladného počasí na úrodu vína. O půl roku později se přesunul do regionálního oddělení středních Čech, kde připravoval cestovatelský seriál po vesnicích a městech tohoto regionu. Věnoval se i menším kauzám. Kromě toho si vyzkoušel krátkou dráhu bulvárního reportéra pro agenturu Korzo.
V roce 2006 dostal možnost usednout na post redaktora v internetovém portálu iDNES.cz, kde se věnoval obecnému zpravodajství, černé kronice a zahraničí.
V roce 2007 spoluzaložil všeobecný automobilový portál ZaVolantem.cz a začal se věnovat testování aut. Po neshodách s partnerem jej ale o tři roky později nuceně opustil. Mezitím ale stihl na portálu iHNED.cz oživit rubriku Auto-moto, které se začal věnovat naplno. Postupně si v září 2010 přibral ještě pozici redaktora Auto tištěných Hospodářských novin a od října 2011 také pravidelné rubriky Auto v magazínu Ekonom.
Jan Markovič je členem Klubu motoristických novinářů. Účastní se volby v anketě Auto roku KMN v České republice.