Aktualizováno: 18.11.2019

Test Volkswagenu Tiguan Allspace

 

 
Prodloužená verze SUV Volkswagen Tiguan je zajímavá zejména ze dvou důvodů. Za prvé může převézt až sedm lidí a za druhé jde o sourozence, ale zároveň i konkurenta v Česku oblíbené Škody Kodiaq.

VW Tiguan Allspace je o 215 mm delší než krátké provedení a všechny centimetry navíc se projevují za druhou řadou sedadel. Toto prodloužení zároveň Allspace posouvá mezi škatulkami rozdělujícími SUV z kompaktní (klasický Tiguan) do střední třídy. Ani v ní nepatří vnějšími a vnitřními rozměry mezi outsidery, naopak často jej najdeme v nadprůměru.

V rámci SUV střední třídy vyniká VW Tiguan Allspace jízdním komfortem, variabilitou kabiny a objemem zavazadlového prostoru v pětimístné konfiguraci. Základní provedení nabízí dvě řady sedadel, třetí je za příplatek a jen nouzová, nebo pro děti. V nabídce jsou verze s pohonem přední nápravy, nebo všech kol.

Mezi konkurencí VW Tiguan Allspace boduje také širokou nabídkou motorů. Za největší nevýhodu považuji vysokou cenu lépe vybavených verzí. Například ta testovaná stála více než 1,5 milionu korun. Sedmimístná i pětimístná varianta disponují velmi mělkým zavazadlovým prostorem. Jinak jde stejně jako u kratšího Tiguana o vyvážený automobil s minimem chyb.

Vynikající jsou i jeho jízdní vlastnosti na silnici a to i v zatáčkách. V těžším terénu jsem ho zatím netestoval, ale připadá mi na použití mimo asfalt méně vhodný než krátká verze, nebo větší Touareg.

Volkswagen Tiguan Allspace vidím jako ideální volbu větších rodin všech věkových kategorií, pro které má krátká verze příliš malý kufr, nebo občas potřebují více míst k sezení než pět. Vhodnější než krátká verze bude i pro aktivní jednotlivce a páry, kteří uvnitř auta převážejí třeba kola nebo další sportovní vybavení.

VW Tiguan Allspace se na českém trhu prodává od druhé poloviny roku 2017.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus