Aktualizováno: 6.12.2019

Test Škoda Superb Scout

 

 
Škoda připlula na trh se svou omlazenou vlajkovou lodí a vůbec poprvé v robustní verzi Scout. Díky skvělé kombinaci reprezentativního designu a offroadových vlastností je vhodným kompromisem mezi manažerským kombíkem a SUV. Škoda Superb Scout se nabízí výhradně v karosářské verzi kombi s pohonem všech kol a vychází z výbavy Style.

Tuzemská automobilka doplňuje nabídku terénních vozů o nový vrcholný model Superb Scout, který se rozměrově a nabídkou velkorysého prostoru neliší od elegantního provedení Combi. Oproti konvenční verzi navíc nabízí i vlastnosti a schopnosti dobrodružně laděného auta. Díky standardně dodávanému paketu pro špatné cesty, jenž zahrnuje kryt pohonného ústrojí, kryty prahů a zvětšení světlé výšky o 15 mm, standardně montovanému pohonu všech kol a režimu Offroad podává vůz dobré výkony i mimo asfaltové cesty. Na přání je k dispozici adaptivní podvozek (DCC). 

Modely Scout mají již dlouhou tradici. Před 13 lety byla poprvé představena druhá generace vozu Škoda Octavia s offroadovým vzhledem. Netrvalo dlouho a brzy si získala mnoho fanoušků. Oblíbenost karosářské verze kombi se standardně dodávaným pohonem všech kol pokračovala i s následující třetí generací modelové řady Octavia. Vozy Kodiaq (2017) a Karoq (2018) rozšířila česká značka variantu Scout úspěšně také v nabídce vozů SUV.

Superb třetí generace se však ve variantě Scout prodává poprvé. Dokonce se vede i jako samostatný model. U druhé generace byl v ceníku paket Outdoor, který přidával na karoserii oplastování.

Český manažer v holinkách bude muset na domácí scéně obstát proti silným soupeřům, jakými jsou například Opel Insignia Country Tourer a Subaru Outback. Mezi luxusnější a dražší konkurenty pak patří Volvo V60 Cross Country nebo Audi A4 allroad quattro.

Pro koho je Škoda Superb Scout určen? Podle nás si ho nejčastěji pořídí muži, a to majitelé a uživatelé nemovitostí, k nimž zvlášť v zimě nevede jednoduše sjízdná cesta. Poslouží i jako rodinný automobil nebo reprezentativní firemní vůz.  

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus