Aktualizováno: 24.2.2019

Test Hondy CR-V

 

 
Nová generace Hondy CR-V je velmi odvážná. Rozhodla se totiž zcela zahodit naftový motor a to v kategorii, ve které jde minimálně v Evropě o nejoblíbenější pohon. Místo toho přináší výkonný benzinový motor a hybrid. Dokáže i tak Evropany zaujmout?

Pokud jde o vzhled, tak určitě ano. Ten je sice spíš evolucí předchozího designu, ale auto už nevypadá tak uměle přifouklé jako předtím. A to i přesto, že se zvětšilo. To je velký benefit, který se přenáší do vnitřního prostoru a kufru.

Honda CR-V je i proto ideálním autem pro náročnější rodinu, které nevadí připlatit si nejen za auto jako takové, ale i za palivo. Hondu jsme zatím testovali jen v benzinovém provedení a to nás svou spotřebou až zas tak nenadchlo. Uvidíme, jak na tom bude hybrid.

CR-V není jediným SUV ve své třídě, které zahodilo naftu. Téměř ve stejný moment to udělal i odvěký soupeř jménem Toyota RAV4. I ten se nabízí s benzinem a hybridem a na trhu tak půjde o největší konkurenty. V Česku bude Honda svádět boj také se Škodou Kodiaq, Fordem Kuga nebo Nissanem X-Trail.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus