Aktualizováno: 26.6.2020

Test Fordu Mustang Convertible

 

 
Ford Mustang je legenda, která se vyrábí už 56 let. Přesto je na českých silnicích málo rozšířený a tak si můžete být jistí, že na sebe budete poutat pozornost. I to ale patří ke kouzlu tohoto vozu, spolu se znělým osmiválcem a možností stáhnout střechu.

Ford Mustang Convertible patří k relativně dostupným sportovním vozům, s výkonným osmiválcem. Je rozhodně levnější než evropské modely, musíte ale oželet trochu té kvality zpracování, která ani v dnešní době nepatří ke špičce. Není to prostě prémiová značka.

Auto samozřejmě není pro rodiny, leda by si chtěli na chvíli od dětí odpočinout a vyrazit za víkendovou romantikou. Mustang je také víc pro muže než pro ženy, tomu odpovídá jeho styl. Dokážeme si ho proto představit i v rukách starších gentlemanů, kteří si chtějí konečně dopřát svůj dětský sen.

V červnu 2020 jsme testovali model s osmiválcem a desetistupňovou automatickou převodovkou, jeho naladění bylo spíš na klidnější jízdu a občasnou prudkou akceleraci. Pokud hledáte sportovní svezení v zatáčkách, sáhněte spíš po manuálu. V následujících kapitolách vám vysvětlíme proč.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus